O spolku Činnost Členové
Novinky Kontakty Úvodní stránka

O činnosti spolku

Hlavní činností členů Spolku je práce na projektu informačního systému "Jižní Čechy a Šumava", který Spolek provozuje na Internetu.
Cílem tohoto projektu je zmapovat a popsat zajímavá místa a oblasti regionu, ať již ta všeobecně známá nebo ta, jež se jim svým významem, ojedinělostí či krásou vyrovnají, ale dosud se netěší takovému zájmu veřejnosti.

Hlavní síly členů se soustřeďují na aktualizaci informací a fotodokumentace informačního systému "Jižní Čechy a Šumava", jehož česká a anglická verze jsou již přístupné na internetu. Kromě toho připravujeme také německou verzi.

Spolek též připravil CD ROM s českou a anglickou verzí, které je možné objednat na adrese Spolku (viz více o CD). Jedná se o off-line verzi internetových stránek, která přináší uživateli možnost brouzdání naším systémem bez jinak nutného připojení k internetu. Spolek tak získává alespoň část prostředků potřebných na údržbu a rozšiřování systému.